Paviršiaus paruošimas skystiems tapetams

Paviršiaus paruošimas skystiems tapetams

Kadangi šilkinė danga Silk Plaster maišoma su vandeniu, užnešus juos ant sienos, vanduo gali pritraukti sienos paviršiuje esančias nenaudingas medžiagas.

Dėl šios priežasties šilkinę dangą reikia apsaugoti nuo sienoje esančių priemaišų, ją nugruntuojant gruntiniais dažais arba specialiu gruntu.
Sienos spalva prieš tepant šilkinę dangą turi būti vientisa, kadangi margumas gali matytis per dangą.
Plikas betonas, tinkuotos sienos, senos statybos namai (blokiniai „chruščiofkės“)

Tokias sienas dažyti reikėtų daug kartų tam kad gauti baltą paviršių. Rekomenduojame tokias plokštumas vieną kartą nuglaistyti baltu glaistu, Jis tuo pačiu užpildys esančias poras. Nuglaisčius, šlifuoti nereikia, nebent būtų aštrių atsikišusių glaisto gabalėlių. Juos pašalinkite nušveisdami ar nugramdydami. Tokį glaistą būtina nugruntuoti alkidiniu gruntu (gruntomal, robitix). Dažyti reikia ne tik dėl vienodos spalvos, bet ir dėl to kad šilkinė danga yra maišoma su vandeniu, ir ji iš sienos gali traukti visokias mineralines medžiagas.
Gipso kartono plokštės.

Tai itin paplitusi medžiaga šiais laikais. Prieš dedant šilkinę dangą paviršius turi būti baltas. Užtepus siūles ir varžtus, plokštumas reikia nugruntuoti gruntu prieš dekoratyvinį tinką (IGIS.TEX), kad paviršius įgautų vientisą spalvą, Taip pat šis gruntas turi kvarcinio smėlio, kas palengvins tapetų tepimą. Žalias GK plokštes reikia gruntuoti du kartus.
Medis, OSB plokštės

Prieš tepant svarbu kad paviršius būtų gruntuotas alkidiniu gruntu, ant medinių paviršių glaistyti nepatartina, todėl uždažius du kartus alkidiniu gruntu galite tepti iš karto. Siūles patartina užtepti akrilu.

Jeigu planuojate tepti tamsesnę šilkinę dangą, logiška dažus pigmentuoti panašiu atspalviu, tada jūsų siena įgaus ryškesnį atspalvį.